top of page

Jak przebiega i jak długo trwa proces rozpatrywania wniosku o ochronę marki?

Jakie dokumenty są niezbędne? 

Ochrona marki w Chinach - informacje i wymagne dokumenty

Ochrona marki to zdecydowanie pierwszy i najważniejszy krok w przygotowaniach do biznesu z partnerami z Chin i  to niezależnie czy kupujesz czy sprzedajesz za Wielki Mur. Już dziś największe chińskie platformy e-handlu warunkują dopuszczenie produktu do sprzedaży od okazania wydanego przez China Trademark Office świadectwa uzyskania rejestracji marki. Powinieneś ją zgłosić do ochrony jeszcze zanim pokarzesz ją swoim klientom.  

A w Chinach każdy może zgłosić do ochrony twój - twój konkurent, twój klient, dostawca czy nawet osoba postronna. I zrobi to zgodnie z lokalnym prawem, jeżeli tylko złoży wniosek o ochronę jako pierwszy. Z certyfikatem rejestracji znaku towarowego wydanym lokalnie przez China Trademark Office, staje się pełnoprawnym właścicielem marki. 

Najefektywniej uzyskać ochronę marki w Chinach złożywszy wniosek bezpośrednio w Chinach, a nie przez instytucje międzynarodowe. Dzięki temu szybciej będzie on rozpatrzony. Zapewnisz sobie też lepszą ochronę przez próbą unieważnienia twojego znaku towarowego.

Nie czekaj ze złożeniem wniosku o ochronę na "po targach" czy jak otrzymasz zamówienie. Historia pokazuje, że może być już za późno. Odzyskanie wtedy marki jest możliwe, przy czym jest kosztowne i długotrwałe. 

Zgłaszanie znau twarowego - zasady pracy

Nasze atury

01

Sprawdzenie znaku w Chinach

02

Zgłoszenie marki do ochrony

03

Odzyskanie marki

01

Praca z osobami uprawnionymi

Działamy lokalnie współpracując z chińskim radcą prawnym specjalistą ds. znaków towarowych, certyfikowanym przez China Trademark Office. Nie pracujemy z pośrednikami ani z osobami, którzy kompletnie nie rozumieją chińskich realiów.

02

Lokalne zgłoszenie wniosku

Wniosek składamy lokalnie w Chinach wprost do China Trademark Office. Dzięki temu od razu wchodzi on
na wokandę. A w przypadku odmowy rejestracji, sprzeciwu czy próby unieważnienia znaku błyskawicznie otrzymujemy tą informację, Dzięki temu mamy czas na przygotowanie odpowiedzi i odpowiednie działanie,

Profesjonalne doradztwo

03

Miliony marek jest zgłaszanych do China Trademark Office każdego roku. W niektórych klasach coraz trudniej uzyskać ochronę znaku. Możesz liczyć na nasze doradztwo jak zgłosić markę, by zmaksymalizować szansę sukcesu. Uczciwie poinformujemy Cię o każdym aspekcie projektu, by zapewnić informację do podjęcia decyzji.

Znak towarowy w Chinach - opis procesu rejestracji

Etapy procesu rejestracji marki

Powyższy schemat ilustruje postępowanie przy założeniu braku sprzeciwów czy protestów. Którekolwiek z tych zdarzeń powoduje wydłużenie czasu trwania procesu na danym etapie i może skutkować finalną odmową udzielenia ochrony. 

Warto wiedzieć

Opis przebiegu rejestracji

Samo zgłoszenie znaku towarowego do rejestracji nie oznacza jeszcze udzielenia mu automatycznie ochrony. Cały proces trwa minimum 10 miesięcy a jego faktyczna długość trwania zależy od poszczególnego przypadku i efektywności pracy China Trademark Office. Cały proces jest podzielony na kilka etapów. 

中文.png

Chińska wersja marki

Twój chiński klient może nie rozczytać poprawie nazwy marki napisanej alfabetem łacińskim. Chińczycy posługują się tylko chińskim znakami. Tak zapisana treść jest dla nich łatwa do odczytania i zrozumienia. Dlatego ambitne marki zagraniczne przygotowują swoje chińskie odpowiedniki.  

Gdzie składać wniosek

Najefektywniej jest złożyć wniosek bezpośrednio w Chinach wprost do China Trademark Office i tak też zawsze robię. Trafia on na wokandę od razu. Działanie przez instytucje międzynarodowe opóźnia moment, w którym China Trademark Office otrzyma dokumenty do rozpatrzenia. To jedna z kilku przewag działania lokalnie. Zobacz inne zalety.

Znak towarowy w Chinach - warto wiedzieć

Zapytaj o wycenę

arrow&v

Dziękuję za przesłanie zapytania.

Znak towarowy - wycena
bottom of page