top of page
  • michalbielewicz

Długo oczekiwana rejestracja znaku towarowego w klasie 35

Zaktualizowano: 2 gru 2022

Po dwóch latach oczekiwania, w biurze u jednego z klientów mogą strzelać korki od szampana; nawet dziś w poniedziałek. Otóż bowiem, China Trademark Office właśnie wydał postanowienie o wpisaniu jego znaku towarowego do ochrony w klasie 35.

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znak słowno-graficzny klienta został zgłoszony i zarejestrowany uprzednio przez osobę trzecią. W trwającym postępowaniu udało nam się udowodnić, że rejestracja nastąpiła w złej wierze i dzięki temu doprowadziliśmy do jej unieważnienia. Ale na późniejszym etapie nasz wniosek o udzielenie ochrony znakowi towarowemu, otrzymaliśmy sprzeciw China Trademark Office. Urząd ten jako przyczynę odmowy wskazał podobieństwo znaku klienta do innych zarejestrowanych wcześniej.


Najwyraźniej jednak argumentacja w odwołaniu była przekonująca, czego dowodem jest dostarczone postanowienie o wpisaniu marki rejestracji w klasie 35.


Artykuł ukazał się na stronie www.trademark.partners


 

#znaktowarowy #brand#marka #RejestracjaZnakuTowarowegowChinach #OchronaZnakuTowarowegowChinach #ChinaTrademarkOffice #Chiny #TrademarkPartners #trademark

bottom of page