top of page
1017_edited.jpg

Już dziś ochroń

swoją markę w Chinach,

nim ktoś inny zrobi to za Ciebie!

Ochrona marki w Chinach

Ochrona marki to zdecydowanie pierwszy i najważniejszy krok w przygotowaniach do biznesu z partnerami z Chin i  to niezależnie czy kupujesz czy sprzedajesz za Wielki Mur. Już dziś największe chińskie platformy e-handlu warunkują dopuszczenie produktu do sprzedaży od okazania wydanego przez China Trademark Office świadectwa uzyskania rejestracji marki. Powinieneś ją zgłosić do ochrony jeszcze zanim pokarzesz ją swoim klientom.  

A w Chinach każdy może zgłosić do ochrony twój znak - twój konkurent, twój klient, dostawca czy nawet osoba postronna. I zrobi to zgodnie z lokalnym prawem, jeżeli tylko złoży wniosek o ochronę jako pierwszy. Z certyfikatem rejestracji znaku towarowego wydanym lokalnie przez China Trademark Office, staje się pełnoprawnym właścicielem marki. 

Najefektywniej uzyskać ochronę marki w Chinach złożywszy wniosek bezpośrednio w Chinach, a nie przez instytucje międzynarodowe. Dzięki temu szybciej będzie on rozpatrzony. Zapewnisz sobie też lepszą ochronę przez próbą unieważnienia twojego znaku towarowego.

Nie czekaj ze złożeniem wniosku o ochronę na "po targach" czy jak otrzymasz zamówienie. Historia pokazuje, że może być już za późno. Odzyskanie wtedy marki jest niekiedy możliwe, przy czym jest kosztowne i długotrwałe. 

Ochrona maki w Chinach oferta

01

Sprawdzenie znaku w Chinach

02

Zgłoszenie marki do ochrony

03

Odzyskanie marki

01

Analiza
i doradztwo

Za każdym razem analizujemy przypadek i pro-biznesowo doradzamy najlepszą taktykę. Wiemy, że dla ciebie sukces twojej marki jest najważniejszy. Dla nas też.

02

Sprawdzenie marki w Chinach

Sprawdzamy czy twoja lub podobna marka została wcześniej zgłoszona do ochrony. Podpowiadamy konkrente propozycje działania. 

Wniosek
o ochronę marki

03

Przygotowujemy chińsko języczny wniosek o ochronę marki i składamy go w twoim imieniu do China Trademark Office.

Odzyskiwanie marki

04

Pomagamy odzyskać prawa do twojej marki. Na podstawie analizy konkretnego przypadku przygotowujemy strategię konkretnych kroków prawnych. 

05

Zmiany danych, cesje praw

Gdy zmieniły się dane firmy lub prawa do znaku towarowego zostały przeniesione na inną osobę, pomożemy 
zaktualizować rejestr marki w China Trademark Office.

06

Odwołania, protesty

Twój wniosek o ochronę odrzucony? Ktoś próbuje zgłosić twoją markę, do ochrony? Złożymy dla ciebie odwołanie do China Trademark Office. 

Ochrona przed nadużyciem praw

07

Twoja marka przekracza granicę bez twojej zgody? A może ktoś produkuje podróbki pod twoją marką? Pomożemy zatrzymać ten proceder. 

Przedłużenie okresu ochrony 

08

Kiedy upływa termin ważności ochrony twojej marki, należy złożyć wniosek o przedłużenie. Przygotujemy go w twoim imieniu.

W czym pomożemy? 

Warto wiedzieć

Opis przebiegu rejestracji

Samo zgłoszenie znaku towarowego do rejestracji nie oznacza jeszcze udzielenia mu automatycznie ochrony. Cały proces trwa minimum 10 miesięcy a jego faktyczna długość trwania zależy od poszczególnego przypadku i efektywności pracy China Trademark Office. Cały proces jest podzielony na kilka etapów. 

中文.png

Chińska wersja marki

Twój chiński klient może nie rozczytać poprawie nazwy marki napisanej alfabetem łacińskim. Chińczycy posługują się tylko chińskim znakami. Tak zapisana treść jest dla nich łatwa do odczytania i zrozumienia. Dlatego ambitne marki zagraniczne przygotowują swoje chińskie odpowiedniki.  

Gdzie składać wniosek

Najefektywniej jest złożyć wniosek bezpośrednio w Chinach wprost do China Trademark Office i tak też zawsze robię. Trafia on na wokandę od razu. Działanie przez instytucje międzynarodowe opóźnia moment, w którym China Trademark Office otrzyma dokumenty do rozpatrzenia. To jedna z kilku przewag działania lokalnie. Zobacz inne zalety.

Znak towarowy - warto wiedzieć

Zapytaj o wycenę

arrow&v

Dziękuję za przesłanie zapytania.

Znak towarowy - wycena
bottom of page