Skuteczne sprowadzanie z Chin wymaga zapewnienia maksymalnego 

bezpieczeństwa transakcji.

W jaki sposób?  

Import z Chin

Import z Chin to skomplikowany proces. Zaczyna się od znalezienia dostawcy. Bariera językowa, odgrodzenie się Chin od ogólnoświatowego internetu bardzo utrudnia szukanie dostawców na odległość. Pozostaje więc szukanie dostawców na portalu Alibaba lub podobnych, na którym reklamują się nie tylko producenci ale w wielu przypadkach mówiący po angielsku agenci. 

Podobnie jak w Polsce sprawdzamy partnera biznesowego tak i w przypadku nawiązywania współpracy z chińskim przedsiębiorcą dobrą praktyką jest poznać więcej szczegółów o jego firmie, o tym czy ona jest w ogóle zarejestrowana, jaki ma profil działalności i czy są widoczne sygnały ostrzegawcze z nią związane. 

Dopiero upewniwszy się czy firma, od której zamierzamy kupić towar jest wiarygodna można przystępować w kolejnych etapów nawiązywania współpracy. Na pewno warto odwiedzić fabrykę, poznać bliżej jej właściciela. Nie należy zapominać o zawarciu kontraktu zakupowego w formie, która będzie miała moc prawną na ternie Chin.

 

Na końcu całego procesu zakupowego pojawia się kwestia profesjonalnego odbioru zamawianej partii towaru. Z doświadczenia wiemy, że pojawienie się w fabryce przedstawiciela kupującego bardzo ogranicza ryzyko wadliwej dostawy.  

 

Twój import  z Chin wesprzemy na wiele sposobów

01

Raport o chińskiej firmie

Jeżeli masz już wybranego dostawcę lub po prostu chcesz sprawdzić szczegóły chińskiej firmy, przygotujemy dla Ciebie raport. Sprawdź szczegóły.

02

Wyszukanie dostawców 

Dysponujemy bazą tysięcy sprawdzonych przez lata dostawców. Daj nam znać jakiego produktu szukasz, znajdziemy odpowiedniego dostawcę o pomożemy w negocjacjach umowy.

Kontrola jakości  przy załadunku

03

Jedziemy do klienta sprawdzić przygotowane do wysyłki produkty. Sprawdzimy wg. wytycznych każdy aspekt produktu. Jeżeli to będzie koniczne oddamy produkt do specjalistycznego laboratorim badawczego 

Pomoc w reklamacjach

04

Pomożemy w postępowaniu reklamacyjnym związanym z dostawą i dostawcą. Jeżeli okoliczności będą tego wymagały podejmiemy w Twoim imieniu odpowiednie kroki prawne na terenie Chin.