„Nie musisz mnie szukać gdy masz dobry produkt.

Ja znajdę Ciebie.”

Słowa chińskiego dystrybutora wypowiedziane podczas spotkania biznesowego; 
kwintesencja strategii produktowej.

Cały świat już dawno dostrzegł atrakcyjność rynku chińskiego. Staliśmy się świadkami sukcesu sprzedaży zagranicznych marek za Wielkim Murem i siły zakupowej ponad trzystu milionowej tutejszej klasy średniej. A zatem na pierwszy rzut oka eksport do Chin powinien być prosty i szybki do rozpoczęcia. A jednak tak nie jest. 

 

Liczne regulacje prawne, inne uwarunkowania biznesu oraz odmienne normy produktowe sprawiają, że nie każdy produkt można sprzedać do Chin tak łatwo. Sukces mierzony jako powtarzalne transakcje handlowe,  są wynikiem końcowym całego procesu przygotowywań i odpowiedniego podejścia do rynku.

Pierwszym krokiem powinna być ochrona własnej marki oraz walidacja możliwości prawnych sprzedaży danego produktu za Wielki Mur. Lokalne normy produktowe nie zawsze są identyczne z europejskimi. Sprawdzenie zgodności produktu z normami i dopasowanie go do obowiązującej litery prawa, zwane certyfikacją produktu, jest więc konieczne by wejść głębiej w rynek, szczególnie w modelu tradycyjnego importu do Chin.

Sprzedaż do Chin jest możliwa również w formule cross-border. Jest to bardzo ważny kanał handlowy, w którym można sprzedawać wybrane produkty bez konieczności certyfikacji (np. wybrane kategorie kosmetyków bez koniecznych testów na zwierzętach). I choć od lat bardzo szybko się on rozwija, to należy pamiętać, że jest to pilotażowy projekt i nikt nie potrafi przewidzieć jak długo będzie otwarty. 

Chińczycy wymagają od dostawcy znacznie większego zaangażowania w projekt rozwoju rynku, niż zwykliśmy to robić w Europie. Oni nie szukają jedynie dostawcy gotowego tylko wystawić fakturę i wysłać towar. Oczekują pełnego wsparcia projektowego, marketingowego, budżetów oraz specjalnego traktowania ich przez dział eksportu. Nieprzygotowany producent spotkawszy liczne oczekiwania ze strony Chińczyka i brak konkretnego zamówienia, często niestety zniechęca się do biznesu. 

Zdecydowanie rekomendujemy zainteresowanie się rynkiem chińskim wszystkim ambitnym producentom dobrych produktów. Wiemy, że warto. Służymy naszym

doświadczeniem, kontaktami i wiedzą o nim wszystkim tym, którzy Chiny i Azję obrali za strategiczny kierunek rozwoju. Zapraszamy do zapoznania się z nami i szczegółami naszego wsparcia. 

 
 

Twój eksport do Chin wesprzemy na wiele sposobów

01

Analiza
i doradztwo

Każdy projekt zaczynamy od zapoznania się z potrzebą biznesową. Doradzamy najefektywniejsze rozwiązanie przez pryzmat efektu do poniesionego budżetu.

02

Ochrona marki w Chinach

Zarządzamy w pełni zagadnieniem ochrony o i odzyskiwania znaków towarowych oraz tworzenia chińskich nazw marek.

Art. spożywcze

Certyfikacja

03

Importowany produkt musi spełniać lokalne normy. Analizujemy jego skład, proponujemy zmiany a finalny produkt wysyłam do badań w akredytowanym laboratorium.

Kosmetyki

 Certyfikacja

04

Określamy kategorie kosmetyków. Sprawdzamy czy może być on sprzedawany w formule cross-border. Pomagamy w procesie certyfikacji kosmetyków. 

05

Sprzedaż

Masz dobry produkt i szukasz wsparcia we współpracy z chińskim klientem? Ustalimy szczegóły rozpoczęcia sprzedaży - formułę, zasady, kanały handlowe. 

06

Targi handlowe

Prowadzimy cały projekt 
wystawienia się na targach; począwszy od przygotowania oferty, plan stoiska i rozmów z klientami aż po spotkania po targach i start handlu. 

Szkolenia, wykłady

07

Jeżeli potrzebujesz zapewnić pro chińskie sprzedażowe kompetencje w organizacji lub potrzebujesz prelegenta do tematycznej konferencji - wiele możemy zaoferować. 

Inne

08

Potrzebujesz innego rodzaju wsparcia w Chinach? Zapraszamy do kontaktu.